Prostata operacja laserowa

Laserowe rozbijanie kamieni nerkowych

Laserowe rozbijanie kamieni nerkowych - nowoczesny zabieg

laserowe rozbijanie kamieni nerkowych

Laserowe rozbijanie kamieni nerkowych i inne zabiegi laserem

Wraz z wiekiem rośnie ryzyko wystąpienia wielu chorób. Jedną z nich jest kamica nerkowa, zwana także moczową. Na to schorzenie bardziej niż kobiety narażeni są mężczyźni. Powstawaniu kamieni sprzyja wiele czynników. Ból jaki towarzyszy przemieszczaniu się powstałych kamieni z miedniczek nerkowych przez moczowody i finalnie cewkę moczową, jest ogromny. Metodą pozwalającą na uniknięcie tego bólu jest laserowe rozbijanie kamieni nerkowych.

Operacja laserowa - jak działa?

Wykorzystanie nowoczesnych technik, w wyniku czego możliwa jest operacja laserowa staje się coraz powszechniejsze. Ma to wiele zalet. Główną z nich jest zmniejszenie inwazyjności zabiegu. Tradycyjne zabiegi i operacje wiążą się zazwyczaj z otwarciem powłok brzusznych przy pomocy skalpela. Następnie dochodzi do kluczowego momentu operacji, a na koniec powłoki są odpowiednio zszywane. Wiąże się to z wydłużonym okresem rekonwalescencji po interwencji chirurgicznej. laserowe rozbijanie kamieni daje niemal natychmiastowe efekty, a pacjent wraca do pełni sił już w kilka godzin po zabiegu.

Podczas zabiegów chirurgicznych niezwykle ważna jest odpowiednia precyzja. Szansą na jej zwiększenie jest zastąpienie tradycyjnych metalowych narzędzi chirurgicznych na laserowe rozbijanie kamieni nerkowych.

Leczenie prostaty

Gruczoł krokowy zwany także prostatą to narząd męskiego układu rozrodczego. Bierze on udział w wytwarzaniu ejakulatu. Przez środek prostaty przebiega cewka nerkowa. Powstawanie złogów i kamieni nie ogranicza się wyłącznie do nerek. Prostata to również narząd narażony na tego typu schorzenie.

Również w leczeniu prostaty coraz większą rolę odgrywa laser. Interwencje z jego wykorzystaniem są już powszechnie stosowane w całej Polsce. Laserowa operacja prostaty jest niezwykle precyzyjna i trwa jedyne 2-3 godziny. Ryzyko powikłań jest bardzo niskie. Dlatego też operacja laserowa jest zalecana przez urologów i nefrologów.

Wykorzystanie lasera

Istnieje kilka opcji wykorzystania lasera na bloku operacyjnym. Jednym z nich jest wykorzystanie lasera holmowego. Jest to najnowsza metoda. Operacja prostaty laserem holmowym przynosi najlepsze efekty u leczonych mężczyzn. W każdym procesie leczenia duże znaczenie ma wczesne wykrycie choroby. Dlatego też tak ważne jest regularne poddawanie się badaniom kontrolnym.

laserowe rozbijanie kamieni nerkowychoperacja laserowalaserowe rozbijanie kamienigruczoł krokowylaserowa operacja prostatyoperacja prostaty laserem holmowym

Powiązane wpisy

Usuwanie prostaty laserem

Bezbolesne usuwanie prostaty laserem jest możliwe

Laserowa operacja prostaty

Laserowa operacja prostaty - bezbolesne leczenie prostaty

Operacja laserowa urologiczna

Jakie korzyści niesie ze sobą urologiczna operacja laserowa?